בית חולים סיעודי מורכב

כולנו שואפים לראות את הורינו מגיעים לגיל גבורות צלולים, בריאים ומסוגלים לשרת את עצמם בעצמם. השאיפה להזדקן בכבוד היא שאיפה של כולנו. אך מה לעשות והחיים הם לא 'מזדקנים כבקשתך' ולא פעם עולה צורך לקבל סיוע סיעודי.
אנחנו כאן על מנת להסביר את ההבדלים בין חולה שהוא סיעודי לבין חולה שמוגדר כסיעודי מורכב.

חולה סיעודי – מה ההגדרה שלו?

למעשה המילה סיעודי מגדירה אדם שזקוק לסיוע מלא בביצוע שניים או יותר מתוך ששת הפעולות הבאות:
לקום ולשכב, להתלבש ולהתפשט, להתקלח, לאכול ולשתות, לשלוט בסוגרים וניידות עצמאית.
ברוב המקרים מרותק האדם הסיעודי לכיסא הגלגלים או למיטה כאשר הוא סובל מבעיה רפואית, ממחלה מסוימת או מבעיות מנטליות. החולים שעונים על ההגדרה הזו לא יכולים להסתדר ללא סיוע של מטפל צמוד. זה יוכל להיות בן משפחה וזה יוכל להיות מטפל צמוד בבית או במוסד.

חולה סיעודי מורכב

חולה סיעודי מורכב הוא אדם שהגיע למצב בריאותי המחייב לא רק את הסיוע והעזרה המלאה בביצוע הפעולות הבסיסיות כפי שפרטנו אצל החולה הסיעודי. הוא זקוק ליותר מזה. חולים אלו חייבים השגחה מלאה וטיפול רפואי הדוק במחלקות ייעודיות המציעות אשפוז סיעודי מורכב. בין החולים העונים להגדרה הזו נמנים חולים שזקוקים לעירוי תוך וורידי למשך זמן ממושך, חולים שסובלים מפצעי לחץ עמוקים, חולי דיאליזה ועוד.

מי אחראי על הטיפול בחולה הסיעודי המורכב ומי אמור לממן אותו?

חשוב לדעת כי לפני הכול יש לקבל את ההגדרה המתאימה לחולה על פי מצבו. להגדרה תהיה משמעות רבה לגבי הגורמים שיטפלו בו כמו גם למימון שיתקבל.

טיפול בבית

החולה הסיעודי יכול בהחלט ליהנות מטיפול ביתי בעזרת מטפל או בן משפחה. החולה הסיעודי המורכב זקוק להשגחה הרבה יותר הדוקה וצמודה אך גם הוא יוכל להישאר בבית ולהיעזר ביחידות לטיפול בית של קופות החולים.

טיפול בבית חולים סיעודי מורכז

עבור החולה הסיעודי האשפוז יהיה יקר יותר וחלק גדול מהנטל ייפול עליו או על בני משפחתו. החולה הסיעודי המורכב כן זכאי למימון של קופות החולים לצד השתתפות עצמית נמוכה.
משכנות זהב מציע פתרון מלא ונוח במיוחד לחולה הסיעודי המורכב.
הדיירים במקום, הם מרכז העשייה, בכבוד, באהבה ובחיוך!

תשושי נפש
תוכן עניינים

לפרטים נוספים

לפרטים נוספים ולתיאום פגישת ייעוץ

שתפו את המאמר

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך

תזונה נבונה בגיל השלישי

תזונה נבונה בגיל השלישי

הרפואה המתקדמת והטכנולוגיה המתחדשת בימינו ,מביאות עמן עלייה בתוחלת החיים. במקביל , בשנים האחרונות ניתן גם דגש גדול על תפקוד האדם המזדקן ואיכות חייו .

מחלת ההנטינגטון

מחלת ההנטינגטון

"מחלת הָנְטִינגְטוֹן" תוארה כבר בשנת 1872 על ידי ג'ורג' הנטינגטון אבל ידעו עליה כבר בימי הביניים. בגלל מאפייניה התורשתיים וההרסניים בקרב המשפחות הנגועות, מושקע מאמץ

אוסטאופורוזיס בגיל המבוגר

אוסטאופורוזיס בגיל המבוגר

בעיית צפיפות העצם קיימת גם אצל גברים וגם אצל נשים, בעיה זו גורמת לשברים מרובים בגיל המבוגר הסיבות לנפילות הם: 1. ראיה מוגבלת 2. הליכה

גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן