התמודדות עם מעבר קרובי משפחה לבית אבות סיעודי

מעבר של קרוב משפחה אהוב לבית אבות סיעודי הינה החלטה מורכבת וקשה עמה נדרשת להתמודד המשפחה. ההחלטה על המעבר מלווה לעתים קרובות ברגשות אשם של נטישת בן המשפחה האהוב, אולם ברוב המקרים מדובר בהכרח וצעד נכון ובלתי נמנע שעשוי לשפר ולהקל על איכות חיי הקשיש וכן על בני משפחתו מהם יורד העול הנפשי והרגשי הרב של טיפול בקשיש סיעודי. על אף הרצון של בני המשפחה לתמוך בקשיש בביתו ולספק לו סביבה אוהבת ותומכת, הרי שמצב סיעודי מחייב ודורש מענה מקצועי מתאים מבחינה רפואית ונפשית הכולל השגחה צמודה, סיוע בביצוע פעולות יומיומיות ופיקוח בידי צוות רפואי.

ליווי ותמיכה מקצועיים בבני המשפחה

בית אבות סיעודי ערוך ופועל לשיפור רווחת ואיכות חיי הדיירים וזאת בעזרת ידע מקצועי, ניסיון ומיומנות בהענקת טיפול הולם לקשישים ותמיכה לבני המשפחה העלולים לחוש אשמה. משפחות רבות נחושות כי ביכולתן לסייע לקשיש הסיעודי ולספק לו מענה לכל צרכיו, אמנם מדובר בגישה אצילית, אך בפועל התנהלות שכזו עלולה להביא לתוצאות בלתי רצויות. בית אבות סיעודי ערוך לטיפול בקשיש גם במצב שגרה וגם במצבי חירום וזאת בעזרת צוות רפואי זמין סביב השעון. טרם המעבר של בן משפחה למוסד סיעודי, מומלץ לבצע הכנה נפשית של בני המשפחה. צוות בית האבות מלווה ומשתף את המשפחות בתהליך ומסביר את חשיבות המעבר לטובת המטופל, מה שמקל על קבלת ההחלטה המורכבת.

טיפול ויחס מסור בסביבה תומכת

בית אבות סיעודי מספק סביבה תומכת ומגוון טיפולים מקיפים המיועדים לספק מענה הולם לכל צרכיו הבריאותיים, הרגשיים והפיזיים של הקשישים. ההיכרות עם הצוות המטפל מרגיעה ומשקיטה את בני המשפחה שמבינים כי יקירם זוכה ליחס וטיפול מסור. גם לאורך השהות בבית האבות, יכולים בני המשפחה לבקר את יקירם עובדה החשובה, חיונית ומקלה רבות הן על הקשיש הזוכה לתמיכה וחיבוק של אנשים קרובים ומוכרים והן על בני משפחתו השומרים על קשר צמוד עמו ומרעיפים עליו אהבה.

מעבר לבית אבות סיעודי
תוכן עניינים

לפרטים נוספים

לפרטים נוספים ולתיאום פגישת ייעוץ

שתפו את המאמר

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך

שיפור הזיכרון בגיל המבוגר

שיפור הזיכרון בגיל המבוגר

זה לא סוד שבגיל השלישי הזיכרון נפגע לעיתים אפילו באופן משמעותי. אנשים מבוגרים מוצאים את עצמם מאבקים לזכור פרט שקטן כמו שם או כתובת ולפעמים

עצירות בגיל השלישי

עצירות בגיל השלישי

יש לא מעט יתרונות ודברים נעימים ונחמדים לחכות להם בגיל השלישי כמו פנסיה וזמן עם הנכדים וחופשה לה חסכתם ומנוחה בלי עבודה אבל יש גם

גלילה לראש העמוד

הצהרת נגישות

משכנות זהב רואה בנגישות לאנשים עם מוגבלות ערך מהותי וחובה עסקית, כחלק בלתי נפרד מתפיסת השירות והאחריות החברתית שלה.

במסגרת חובה זו החברה פועלת לממש את הזכות הבסיסית של כל לעובד\לקוח עם מוגבלות לקבל את מלוא השירותים המוצעים, באופן עצמאי ככל שניתן, תוך שמירה על כבוד האדם.

אנו משתדלים לשמר ולתחזק את האתר. במידה ומצאת דף באתר ו/או כל חלק ממנו אשר אינו מונגש ו/או נתקלת בקשיים בגלישה באתר, נשמח לעמוד לרשותכם.
במקרים אלו אנא צרו קשר עם רכז/ת הנגישות בחברה, גב' טל רפאל בטלפון שמספרו 050-5325168 בדוא"ל tal@zhv.co.il ונחזור אליכם בהקדם.

דילוג לתוכן