ליווי רוחני

משכנות זהב הבחירה הטובה ביותר עבורך יקירך

לפני מספר שנים הצטרפנו לתכנית מעלות של עמותת גישה לחיים, הנושא עדין היה בחיתוליו ולא ידענו כלל מהו הליווי רוחני, במהלך השנים, טלי קפלן המלווה הרוחנית במשכנות הזהב תפסה את מקומה וחשיבותה בעניינו ובעיני הדיירים ומשפחותיהם. בתפקידה היא מצליחה למלא את המקום הזה שלצוות הסיעודי לא תמיד יש זמן וסובלנות לדאוג באופן מלא, אנו מברכים על הפרויקט משקיעים ומעודדים גם מצידנו, חושבים שהוא הכרחי בעיקר לרווחת הדיירים.

טלי, המלווה רוחנית במשכנות הזהב עובדת עם דיירים בשתי רמות – פרטנית וקבוצתית.
ברמה הפרטנית היא נפגשת עם דיירים לשיחה אישית במחלקה או בחדר "פינה חמה" חדר דמוי סוזלאן שהוקצה ועוצב במיוחד למטרה זו חדר זה הינו חדר מיוחד הנועד לטיפול רב חושי בו נמצאים גירויים שונים כמו: אורות, ריחות ומוסיקה.

הטיפול הינו פרטני ומטרתו לשפר את היכולת הקוגנטיבית, להרגיע את הדייר ולהפחית לחצים. הטיפול נמשך כחצי שעה, שבה המלווה יושבת ומקשיבה לדברי הדייר, מזמינה אותו לשתייה חמה, ומנהלת איתו שיחה על העבר וענייני היום.

המפגש הפרטני מותאם לדייר באופן אישי בהתייחס למצבו הקוגניטיבי, יכולתו הורבלית וכן אופי הקשר.

המפגש מלווה לעיתים בטקס קבוע, שיר או מוסיקה אהובים על הדייר או כל דבר אחר המעניק כוחות פנימיים נפשיים או רוחניים. הליווי הרוחני במפגש הפרטני עוזר לדייר למצוא את הכוחות הייחודיים לו, להתחבר אליהם ולסייע לו להיעזר בהם בעת מצוקה או שעת משבר.

דיירים אשר מלווים על ידי טלי קפלן מלווה רוחנית מדווחים על תחושות של קרבה, "מישהו מקשיב לי באמת", אכפתיות ופתיחות. המפגש מאפשר מרחב מוגן, רגוע ובטוח על מנת לשתף בכל דבר שעולה – רגשות, קשיים, חוויות וכו'.

בנוסף למפגשים הפרטניים, המלווה הרוחנית מקיימת קבוצה קבועה לדוברי רוסית בבית החולים. הקבוצה מתקיימת אחת לשבוע בנושאים שונים. לקבוצה יש מסגרת קבועה של טקס פתיחה וסגירה. יש נושא מרכזי לדיון שנידון עם חברי הקבוצה בעזרת מוסיקה ושירים שנוגעים לנושא. המפגש הקבוצתי משיג מספר מטרות – מפגש חברתי לדיירים, תחושת שייכות, מתן גירוי חושי לדיירים ירודים ועוד.

טלי, המלווה הרוחנית עובדת בשיתוף פעולה הדוק עם מרפאה בעיסוק ועובדות סוציאליות במקום. כמו כן, לאחרונה נבנה נוהל פטירת דיירים והמלווה הרוחנית,טלי שותפה פעילה בנושא.