מה להביא לביקור בבית אבות סיעודי

ההחלטה על מעבר של קרוב משפחה לבית אבות סיעודי אינה קלה ולעתים מעוררת רגשות אשם. אולם ההבנה כי מדובר על צעד חיוני ואף הכרחי מקלה על בני המשפחה שכן מדובר על הצעד הנכון והטוב ביותר עבור בן המשפחה הנמצא במצב סיעודי. היחס והטיפול המסורים והמקצועיים שמקבל הקשיש נועדו לשפר את איכות חייו ולהקל עליו בחיי היומיום. רבים מבני משפחות הקשישים חשים כי הם נוטשים את יקירם, אולם קבלת ליווי ותמיכה מצוות בית האבות, מבהיר להם עד מהרה, כי מדובר בצעד נכון והכרחי. בית אבות סיעודי ערוך ומיועד לספק מענה הולם לכל צרכיו הרפואיים, הרגשיים והפיזיים של הקשיש ובהחלט אין מדובר על נטישה, שכן בית האבות מספק תמיכה ויחס אישי ומסור וכן מאפשר ביקורים של בני המשפחה שתורמים רבות להם וליקירם.

אהבה, הקשבה ואמצעים לעורר רגשות חיוביים

אתם מכירים את קרוב המשפחה השוהה בבית האבות הסיעודי טוב יותר מכל אחד אחר. בבואכם לבקר את בן המשפחה מומלץ להקדיש מעט מחשבה והכנה לקראת הביקור ולהכין מראש נושאי שיחה העשויים לשמח אותו וכן אביזרים שונים שיעלו בו זיכרונות נעימים וישרו בו תחושת ביטחון ורוגע. קשישים רבים אוהבים לשתף על תקופת צעירותם וכל שנדרש הוא יכולת הקשה והכלה. כמו כן, חשוב שלא להעלות נושאים העלולים לעורר כאב או זיכרונות בלתי נעימים. אלבומי תמונות משפחתיים, אוכל טעים וביקור של נכדים יעוררו קרוב לוודאי שמחה בליבם של יקיריכם. היכולת של הקשיש לזהות פנים הינה נשמרת לאורך זמן רב יותר מהיכולת לקרוא ולכן אלבומי תמונות הינם אמצעי מצוין ליצור אינטראקציה חיובית. השמעת מוסיקה נעימה ואהובה מהאינטרנט או מתקליטורים יכולה להרגיע ולעורר רגשות ותחושות חיוביות וכך גם הקראת סיפורים.

מה להביא לביקור בבית אבות סיעודי
תוכן עניינים

לפרטים נוספים

לפרטים נוספים ולתיאום פגישת ייעוץ

שתפו את המאמר

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך

מוסד סיעודי

מוסד סיעודי

בחירת המוסד הסיעודי הנכון עבור יקירכם יש האומרים שהזקנה מתגנבת עלינו פתאום ושברגע אחד אנחנו שמים לב שההורים שלנו קשישים למדי וכבר לא מתפקדים. ואז

כמה עולה בית אבות סיעודי

כמה עולה בית אבות סיעודי

אם יש לכם קרוב משפחה שהוא סיעודי ונזקק לטיפול ושהייה ממושכת בבית חולים שמותאם עבורו במצבו, סביר להניח שהתחלתם כבר לחפש עבורו בית אבות סיעודי.

גלילה לראש העמוד

הצהרת נגישות

משכנות זהב רואה בנגישות לאנשים עם מוגבלות ערך מהותי וחובה עסקית, כחלק בלתי נפרד מתפיסת השירות והאחריות החברתית שלה.

במסגרת חובה זו החברה פועלת לממש את הזכות הבסיסית של כל לעובד\לקוח עם מוגבלות לקבל את מלוא השירותים המוצעים, באופן עצמאי ככל שניתן, תוך שמירה על כבוד האדם.

אנו משתדלים לשמר ולתחזק את האתר. במידה ומצאת דף באתר ו/או כל חלק ממנו אשר אינו מונגש ו/או נתקלת בקשיים בגלישה באתר, נשמח לעמוד לרשותכם.
במקרים אלו אנא צרו קשר עם רכז/ת הנגישות בחברה, גב' טל רפאל בטלפון שמספרו 050-5325168 בדוא"ל tal@zhv.co.il ונחזור אליכם בהקדם.

דילוג לתוכן