מוסד סיעודי

בחירת המוסד הסיעודי הנכון עבור יקירכם

יש האומרים שהזקנה מתגנבת עלינו פתאום ושברגע אחד אנחנו שמים לב שההורים שלנו קשישים למדי וכבר לא מתפקדים. ואז אנחנו מבינים, בלית ברירה ועם צביטה בלב, שאנחנו צריכים להיות המבוגרים האחראים מעתה והלאה ולמצוא עבורם בית אבות שיתאים עבורם, כשלעיתים אף מדובר בבית אבות סיעודי.

כיצד בוחרים את המוסד הסיעודי הנכון ?

מאוד קשה לבחור מוסד סיעודי מותאם או בית אבות סיעודי להורינו. קשה לנו לראות אותם קשישים וזקוקים לסיוע קבוע והשגחה צמודה וקשה לנו לחשוב על להעביר אותם להתגורר בבית אבות סיעודי. עם זאת, לעיתים זו האופציה היחידה ולכן חשוב שברגע שמבינים שמצבם של ההורים לא ישתפר- להתחיל לחפש עבורם מוסד סיעודי מתאים.

לבחור בין מוסד סיעודי ממשלתי או מוסד סיעודי פרטי- ישנם לא מעט מסגרות המציעות טיפול הולם והשגחה צמודה עבור הקשישים הסיעודיים. ישנם חברות המציעות שירות חינם לאותן משפחות המתלבטות היכן לשכן את קרובי המשפחה שלהם. ישנם מוסדות סיעודיים ממשלתיים וישנם מוסדות סיעודיים פרטיים וההחלטה היא אך ורק שלכם. רוב האנשים יבחרו מוסד סיעודי פרטי אשר יאפשר להוריהם לחיות בצורה הכי טובה, איכותית ונעימה בימיהם האחרים עם זאת לא תמיד ניתן לממן את המוסד הפרטי ולכן ישנה גם האפשרות למוסד ממשלתי.

חשוב מאוד לבחור מוסד סיעודי המתאים ביותר לקרובי המשפחה שלכם על מנת שלא יאלצו לעבור במצבם בין מוסד אחר לשני. לכן חשוב גם לקבל המלצות, גם לגשת לסיור במקום ולבחור עבורם את המוסד הסיעודי הטוב ביותר והאיכותי ביותר. בדקו את רמת הניקיון, את איכות החדרים, את הפעילויות שהם מציעים, דברו עם אנשי הצוות, עם משפחות הקשישים שמתגוררים במקום , את האוכל וכל מה שחשוב לכם בכדי שהם יוכלו לגור שם בתנאים הטובים ביותר ושאתם תוכלו להיות רבועים ובטוחים שמטפלים בהם גם כשאתם לא שם.

התשלום עבור המוסד- בירוקרטיה לא קלה:

ברגע שבוחרים מוסד סיעודי עבור ההורים התהליך לא מסתיים. גם לאחר שאתם בטוחים שמצאתם את בית האבות הסיעודי המתאים ביותר- צריך למצוא כיצד לממן את השהייה של ההורים בו. חלק מהמוסדות מאפשרות לקבל סיוע חלקי בתשלום- מהמוסד לביטוח לאומי או ממוסדות רווחה עירוניים. במידה ואי אפשר לקבל מהם את הסבסוד הרצוי ניתן לפנות לקופת החולים אליה אתם משתייכים, וגם לחברות הביטוח הפרטי ואף ישנה אפשרות בחלק מהמקרים לקבל סיוע ותמיכה ממשרד הבריאות ישירות.

לכן, חשוב קודם כל לבחור מספר מצומצם של מוסדות שמתאימים עבור בני המשפחה שלכם ולאחר מכן לבצע את ההשוואה ביניהם בתנאים וגם כמובן במחיר. בית אבות סיעודי צריך להיות ברישיון משרד הבריאות, לעמוד בתנאים הבסיסיים, בתנאים שלכם וגם להיות קרוב אליכם פיסית וכל זה במידה ואתם יכולים להרשות לעצמכם לממן אותו.

מוסד סיעודי
תוכן עניינים

לפרטים נוספים

לפרטים נוספים ולתיאום פגישת ייעוץ

שתפו את המאמר

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך

שיפור הזיכרון בגיל המבוגר

שיפור הזיכרון בגיל המבוגר

זה לא סוד שבגיל השלישי הזיכרון נפגע לעיתים אפילו באופן משמעותי. אנשים מבוגרים מוצאים את עצמם מאבקים לזכור פרט שקטן כמו שם או כתובת ולפעמים

עצירות בגיל השלישי

עצירות בגיל השלישי

יש לא מעט יתרונות ודברים נעימים ונחמדים לחכות להם בגיל השלישי כמו פנסיה וזמן עם הנכדים וחופשה לה חסכתם ומנוחה בלי עבודה אבל יש גם

גלילה לראש העמוד

הצהרת נגישות

משכנות זהב רואה בנגישות לאנשים עם מוגבלות ערך מהותי וחובה עסקית, כחלק בלתי נפרד מתפיסת השירות והאחריות החברתית שלה.

במסגרת חובה זו החברה פועלת לממש את הזכות הבסיסית של כל לעובד\לקוח עם מוגבלות לקבל את מלוא השירותים המוצעים, באופן עצמאי ככל שניתן, תוך שמירה על כבוד האדם.

אנו משתדלים לשמר ולתחזק את האתר. במידה ומצאת דף באתר ו/או כל חלק ממנו אשר אינו מונגש ו/או נתקלת בקשיים בגלישה באתר, נשמח לעמוד לרשותכם.
במקרים אלו אנא צרו קשר עם רכז/ת הנגישות בחברה, גב' טל רפאל בטלפון שמספרו 050-5325168 בדוא"ל tal@zhv.co.il ונחזור אליכם בהקדם.

דילוג לתוכן