תשושי נפש

כל המידע אודות תשושי נפש והמעבר לבית חולים סיעודי

כאשר אדם מוגדר כתשוש נפש הוא נדרש לעבור למסגרת ייעודית ומתאימה בה יזכה לקבל סיוע וטיפול בהתאם למצבו. הליווי והסיוע להם זקוקים תשושי נפש דורש השגחה צמודה וכן ליווי ומעקב רפואי קבוע. המעבר לבית חולים סיעודי אינו מהלך פשוט הן עבור הקשיש והן לבני משפחתו, שכן מדובר בשינוי פיזי ונפשי המלווה בחששות ולעתים אף בהתנגדות. אף על פי כן, הבחירה בבית חולים סיעודי עבור תשושי נפש מהווה לעתים הכרח במיוחד כאשר מדובר על קשישים הסובלים ממחלות כרוניות או נוירולוגיות. כאמור, מדובר על צעד לא קל, אולם המסגרת המתאימה נועדה לספק לקשיש מענה לכל צרכיו וזאת מתוך היכרות עם הבעיות האופייניות ומתן סיוע וטיפול מתאימים.

מחלקת תשושי נפש בבתי האבות הסיעודיים

מחלקת תשושי נפש בבתי האבות הסיעודיים הינה מסגרת מגורים תומכת המיועדת לבני הגיל השלישי שאינם מסוגלים לתפקד באופן עצמאי וזאת של בעיות פיזיות וקוגניטיביות. תשושי נפש עשויים לסבול ממגוון קשיים בהם: בלבול, דמנציה, אלצהיימר, בעיות בזיכרון ובהתמצאות ועוד. בית חולים סיעודי כולל מחלה המספקת רפואה ותרופות באופן שוטף לאורך כל שעות היממה וכן השגחה צמודה. מטרת המעבר לבית חולים סיעודי הינה לטפל בתסמינים ההתנהגותיים ובבעיות הרפואיות השונות. התנאים והטיפול המותאמים למצב הקשיש מעודדים את יכולת ההתנהלות של הקשיש באופן עצמאי ככל הניתן ומשלבים שיטות טיפול ייחודיות דוגמת: ריפו בעיסוק, פעילויות בטבע וגינון, מוסיקה, סרגיה, פיסול, פעילות פיזית, עבודה עם בעלי חיים ועוד.

מי מוגדר תשוש נפש – אבחון מדויק להתאמת הטיפול הנדרש

תשושי נפש הינם קשישים שמצבם הבריאותי הבעייתי הוביל פגיעה ולירידה בתפקודם הקוגניטיבי ולמצב נפשי העלול לסכנם. התסמינים והקשיים של המטופלים הינם רבים ומגוונים וכוללים בין היתר: דיכאון, אדישות, שינויים קיצוניים במצב הרוח, בעיות זיכרון והתמצאות במרחב ועוד. חשיבות האבחון במצב זה הינה רבה ועשויה להקל על הקשיש ובני משפחתו. האבחון המדויק הכולל שאלון ובדיקות רפואיות מאפשר התאמת דרך הטיפול המתאימה ומתן ליווי רפואי מקצועי צמוד שנועד להבטיח את שלומו ובריאותו של המטופל ולהקנות לו איכות חיים טובה ככל הניתן.

אנו מזמינים אתכם להתרשם ממשכנות זהב – בית חולים סיעודי המחזיק בצוות מקצועי ומיומן לטיפול בקשישים ותשושי נפש

תשושי נפש
תוכן עניינים

לפרטים נוספים

לפרטים נוספים ולתיאום פגישת ייעוץ

שתפו את המאמר

כתבות נוספות שאולי יעניינו אותך

שיפור הזיכרון בגיל המבוגר

שיפור הזיכרון בגיל המבוגר

זה לא סוד שבגיל השלישי הזיכרון נפגע לעיתים אפילו באופן משמעותי. אנשים מבוגרים מוצאים את עצמם מאבקים לזכור פרט שקטן כמו שם או כתובת ולפעמים

עצירות בגיל השלישי

עצירות בגיל השלישי

יש לא מעט יתרונות ודברים נעימים ונחמדים לחכות להם בגיל השלישי כמו פנסיה וזמן עם הנכדים וחופשה לה חסכתם ומנוחה בלי עבודה אבל יש גם

גלילה לראש העמוד

הצהרת נגישות

משכנות זהב רואה בנגישות לאנשים עם מוגבלות ערך מהותי וחובה עסקית, כחלק בלתי נפרד מתפיסת השירות והאחריות החברתית שלה.

במסגרת חובה זו החברה פועלת לממש את הזכות הבסיסית של כל לעובד\לקוח עם מוגבלות לקבל את מלוא השירותים המוצעים, באופן עצמאי ככל שניתן, תוך שמירה על כבוד האדם.

אנו משתדלים לשמר ולתחזק את האתר. במידה ומצאת דף באתר ו/או כל חלק ממנו אשר אינו מונגש ו/או נתקלת בקשיים בגלישה באתר, נשמח לעמוד לרשותכם.
במקרים אלו אנא צרו קשר עם רכז/ת הנגישות בחברה, גב' טל רפאל בטלפון שמספרו 050-5325168 בדוא"ל tal@zhv.co.il ונחזור אליכם בהקדם.

דילוג לתוכן